WYKAZ WÓD I OBWODÓW- Polski Związek Wędkarski Okręg w Poznaniu

Obwody rybackie i inne wody udostępnione do wędkowania z brzegu i z łodzi

Wody nizinne - Jeziora cd.
Nazwa jezioraGmina
1. NiepruszewskieBuk / Dopiewo
2. BrzedniaDolsk
3. Dolskie MałeDolsk
4. Dolskie WielkieDolsk
5. LubiatówkoDolsk
6. Mełpińskie MałeDolsk
7. Mełpińskie WielkieDolsk
8. OstrowieczkoDolsk
9. ByczekGniezno
10. ŁawicznoGniezno
11. ModrzeGniezno
12. PiotrowskieGniezno
13. StrzyżewskieGniezno
14. WierzbiczańskieGniezno
15. StrykowskieGranowo/Stęszew
16. RosnowskieKomorniki
17. GórznickieKrzemieniewo
18. CichowoKrzywiń
19. KrzywińskieKrzywiń
20. ZbęchyKrzywiń
21. ŻelaznoKrzywiń
22. KiełczynekKsiąż Wlkp.
23. KonarskieKsiąż Wlkp.
24. BochenekKwilcz
25. CzarneKwilcz
26. Język ObieżnyKwilcz
27. Lubosz WielkiKwilcz
28. ObieżneKwilcz
29. Prusim MłyńskieKwilcz
30. Trzy TonieMiedzichowo
31. Dormowskie DużeMiędzychód
32. Dormowskie MałeMiędzychód
33. KuchenneMiędzychód
34. LubiwiecMiędzychód
35. MiejskieMiędzychód
36. GackieMurowana Goślina
37. GłębockoMurowana Goślina
38. GłęboczekMurowana Goślina
39. KsiążeMurowana Goślina
40. PrzygackieMurowana Goślina
41. SkrzynkaMurowana Goślina
42. DrzeczkowskieOsieczna
43. GrodziskoOsieczna
44. ŁoniewskieOsieczna
45. OmińskieOsieczna
46. Świerczyńskie MałeOsieczna
47. Świerczyńskie WielkieOsieczna
48. WitosławskieOsieczna
49. WojnowickieOsieczna
50. ZiemniceOsieczna
51. Strzeszyńskie Poznań
52. MochyńskiePrzemęt
53. Osłonińsko-Górskie Przemęt
54. PrzemęckiePrzemęt
55. ZaborowskiePrzemęt
56. BoszkowskiePrzemęt / Włoszakowice
57. KuźnickieRakoniewice
58. DzwonowskieSkoki
59. Sławica-BoroweSkoki
60. LipnoStęszew
61. TomickieStęszew
62. JezierzyckieŚmigiel
63. WonieskieŚmigiel
64. Krzycko Wielkie (Gołanickie)Święciechowa
65. Białe-MiałkieWijewo
66. BreńskieWijewo
67. BrzeźnoWijewo
Wody nizinne - Jeziora cd.
Nazwa jezioraGmina
68. MaszynekWijewo
69. WieleńskieWijewo / Przemęt
70. DominickieWłoszakowice
71. KrzywceWłoszakowice
72. MałeWłoszakowice
73. WielkieWłoszakowice
74. ZapowiednikWłoszakowice
75. ChojeńskieWronki
76. GłuchowiecWronki
77. RadziszewskieWronki
78. SamołęskieWronki
79. Lgiń Duży (Lgińsko)Wschowa
80. Lgiń Mały (Lginko)Wschowa
81. Wygnańczyce (Dąbie)Wschowa
Wody górskie - wody krainy pstrąga i lipienia
Nazwa obwoduObszar
1. Drawa nr 3Od mostu na drodze gminnej Budów - Głęboczek do 200 m powyżej miejsca wpływu rzeki do Jeziora Lubie
2. Drawa nr 7Od mostu w m. Prostynia na drodze krajowej Recz - Kalisz Pomorski do mostku w rejonie wpływu do j. Grażyna
3. Drawa nr 5Od osi podłużnej mostu na drodze gminnej Sienica - Karwice do jez. Wlk. Dębno i od jez. Zły Łęg do mostu w m. Prostynia na drodze krajowej Recz - Kalisz Pomorski wraz z kanałem Prostynia od 200 m poniżej wypływu z j. Prostynia do ujścia do rz. Drawy
Wody nizinne - Rzeki
Nazwa obwoduOpis obwodu / Gmina
1. Kanał Obry 1a
2. PogonaBorek Wlkp.
3. Kanał WonieśćKościan
4. Kanał Lipiec (Stara Rzeka)między Jeziorami Lgińskimi i od jeziora Lgiń Duży do mostu na drodze Zaborówiec-Brenno
5. Krzycki Równa odcinku od jeziora Krzycko Wielkie (Gołanickie) do km 17+500 okolice Kierzno-Bielawy
6. Warta nr 10od m. Chojno-Młyn do m. Nowy Zatom wraz z dopływami
7. Wełna nr 9od młynu w m. Jaracz do rz. Warty wraz z dopływami: rzeką Flintą
8. Warta nr 7od mostu w Rogalinku do rz. Wełny wraz z dopływami: rzekami Cybina, Główna, Trojanka, Kopla, Głuszynka
9. Warta nr 6od rz. Prosna do mostu w Rogalinku wraz z dopływami: rz.Moskawą
10. Warta nr 8od rzeki Wełny do m. Nowy Kraków wraz z dopływami: rzekami Samica, Sama i Strugą Stobnicką
11. Orla nr 1od źródła do ujścia do rz. Barycz
12. Struga KaszczorskaPrzemęt - od j. Wieleńskiego do mostu w Kaszczorze
13. Kanał PrzemęckiPrzemęt - od j. Zaborowskiego do mostu w Przemęcie
14. Kanał Mosiński Nr 2w skład obwodu wchodzą Kanał Prut i Kanał Mosiński oraz 4 rzeki Mogilnice
15. Obrzański Kanał Południowu Nr 1w skład obwodu wchodzą: Południowy Kanał Obry, Kanał Przemęcki, Kanał Kaszczorski, Młynówka Kaszczorska, Kanał Mochyński i Samica Leszczyńska
16. Kanał MiastkoWijewo - od j. Linciusz do j. Białe-Miałkie
17. Kanał Brenno-Ostrów Wijewo - od j. Breńskiego do j. Wieleńskiego (Trzytoniowego)
18. Kanał BoszkowskiWłoszakowice - od j. Dominickiego do j. Boszkowskiego
Zbiorniki zaporowe
Nazwa zbiornikaGmina
1. JeżewoBorek Wlkp.
2. Jaraczewogm. Jaraczewo
3. RadzynyKaźmierz/Szamotuły
4. PrzebędowoMurowana Goślina
5. PakosławPakosław
6. RusałkaPoznań
7. RydzynaRydzyna
8. Śrem A GajŚrem
9. ŚrodaŚroda
10. LipówkaWrześnia

Obwody rybackie i inne wody udostępnione do wędkowania tyko z brzegu - bez możliwości używania sprzętu pływającego do celów wędkarskich

Wody nizinne - Jeziora
Nazwa jezioraGmina
1. Niepruszewskie MałeBuk
2. Konarzewskie Dopiewo
3. GłęboczekGniezno
4. PyszczynekGniezno
5. WiniaryGniezno
6. DębnickieKłecko
7. BorzykowoKwilcz
8. Linie IIILwówek
9. Dobre Murowana Goślina
10. KikowskiePniewy
11. ZłotnickiePobiedziska
12. BrajecRakoniewice
13. Godziszewskie (Lesionki)Sieraków
14. Jeziorko (Miejskie)Szamotuły
Wody nizinne - wody drobne
Nazwa wodyGmina
1. Rawicz zb. OSiR
2. SowinyBojanowo
3. ZaborowiceBojanowo
4. Golejewko stawgm. Pakosław
5. Głuchówgm. Pogorzela
6. żwirownia KrzywińJerka gm. Krzywiń
7. DługołekaKobylin
8. GórkaKobylin
9. Kobylin staw ul. GroblaKobylin
10. TargoszyceKobylin
11. Staw ZieliniecKołaczkowo
12. Staw ŁagowoKrzywiń
13. ZaborowoLeszno
14. staw Glinki EdyMiasto Poznań
15. Staw Kachlarski Miasto Poznań
16. Staw KarpętajMiasto Poznań
17. Staw MarcelińskiMiasto Poznań
18. staw MurekMiasto Poznań
19. staw Nad StrumykiemMiasto Poznań
20. staw Pod WierzbąMiasto Poznań
21. Staw Stara BabaMiasto Poznań
22. staw ŚmierduchMiasto Poznań
23. Staw w Parku nad WartąMiasto Poznań
24. stawy ParkoweMiasto Poznań
25. stawy Pod StodołąMiasto Poznań
26. Glinianka PożegowoMosina
27. Glinianka GołaszynOborniki
28. Żwirownia ObornikiOborniki
29. Pogorzela stawogorzela
30. Torfianka KlemensowoOstroróg
31. Biskupice L i PPobiedziska
32. BułakówPogorzela
33. WziąchówPogorzela
34. Glinianka CegielskoRakoniewice
35. Glinianki Rostarzewo Rakoniewice
36. Staw NiesłabinŚrem
37. Staw ul. KilińskiegoŚrem
38. Staw w Parku MiejskimŚrem
39. Żwirownia BatorowoTarnowo Podgórne
40. Stawy AugustowoWielichowo
41. Staw ul. OpieszynWrześnia
42. Staw ul. Witkowska Września
43. ŁęgońWschowa
44. Łęgoń MałyWschowa
45. OlbrachciceWschowa